Reumatinis poliartritas

 

Reumatizmas – tai sisteminis infekcinės-alerginės kilmės susirgimas, atsiradęs taip pat ir dėl jungiamojo audinio pakitimų, ligos metu negalavimai pasireiškia ir širdies srityje, ir sąnariuose.

Šis susirgimas dažniau pasireiškia vaikystėje arba jauname amžiuje, po streptokokų infekcijos. Liga prasideda staiga, pakilus kūno temperatūrai (iki 38o) bei atsiradus sąnarių uždegimui. Sąnariai patinsta ir tampa skausmingi, juos palpuojant (ir judėjimo metu). Oda sąnarių srityje (palietus) – karšta bei drėgna, joje pasirodo hiperemijos reiškiniai. Skausmas „šokinėja“ iš vieno sąnario į kitą ir gali grįžti į tą patį sąnarį, kurį jau skaudėjo anksčiau, – dėl šios priežasties susirgimas pavadintas „klajojančiuoju reumatizmu“. Dažniausiai pažeidžiami didieji sąnariai. Paūmėjimas gali kartotis keletą kartų per metus. Ryškių pokyčių sąnario viduje (ankilozių ar deformacijų) reumatizmas nepalieka. Masažuoti pradedama, paūmėjimui atslūgus.

Masažo tikslas: skausmų, tinimo, patologinio skysčių kaupimosi, (liekamųjų artrito bei sinovito požymių) sumažinimas ir jų panaikinimas, kraujo ir limfos apytakos pažeistų sąnarių (bei periartikuliniuose) audiniuose pagerinimas.

Įrašas paskelbtas temoje Atramos judėjimo sistemos susirgimai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.