Peties pleksitas

.

Peties pleksitas pasireiškia tuomet, kai traumuojamos kaklo nervų šaknelės arba petinis nervinis rezginys, lūžus raktikauliui, išnirus peties sąnariui, kartais – dėl medžiagų apykaitos sutrikimų ar bendro pobūdžio infekcijų. Pastebėta, jog osteochondrozės požymiai diskuose C5, C 6 ir C 7 taip pat turi įtakos atsirasti kaklo srities radikulitinio pleksito sindromui.

Peties pleksitas prasideda nuo parestezijų arba skausmų kaklo srityje ir dilbio paviršiuje, nervų sklidimo kryptimi. Kartu pasireiškia ir jautrumo sumažėjimas, vegetatyviniai, refleksiniai bei motorikos sutrikimai.

Viršutinio pleksito atveju ligonis negali pakelti rankos aukštyn ir jos atmesti atgal. Sutrinka rankos supinacija, lenkimo funkcija alkūnės sąnaryje, odos jautrumas žasto (ir dilbio) išorinėje bei priekinėje pusėje. Tai rodo apie nervinių šaknelių segmentuose C 5 ir C 6 pažeidimus. Apatinio pleksito atveju pažeidžiami smulkieji plaštakos raumenys, dalis lenkiamųjų žasto raumenų, taip pat – nervinės šaknelės C 7, C 8 ir D 1, pakinta jautrumas žasto, dilbio bei plašatakos išorėje.
Masažas paskiriamas iškart, paūmėjimui atslūgus.

Masažo tikslas: skausmų ir raumenų hipertonuso sumažinimas bei panaikinimas, kraujo ir limfos apytakos pagerinimas, nervinių kamienų laidumo padidinimas, parestezių šalinimas, pažeistų rankos raumenų jautrumo atstatymas, jų funkcionalumo išsaugojimas.

Įrašas paskelbtas temoje Nervų sistema. Išsisaugokite pastovią nuorodą.