Peties-mentės periartritas

 

Peties-mentės periartritas – gana dažnas profesinis susirgimas, kuris prasideda dėl per didelės rankų įtampos, o tiksliau – atsiradus tam tikriems degeneraciniams pokyčiams audiniuose.

Susirgimas gali būti ūmus ir chroniškas. Liga prasideda peties sąnario skausmais, kurie pasireiškia pasukus petį, keliant ranką (aukščiau horizontalios padėties).

Ramybės būsenoje ir judant pamažu skausmai nedideli. Ligai įsisenėjus, skausmai sustiprėja ir atsiranda ne vien tik dirbant, bet ir ramybėje, ypač naktį. Skausmas gręžiantis, maudžiantis ar duriantis. Ligoniui sunku pakelti rankas, šukuojantis, užsivelkant paltą, užsirišant prijuostės raištelius (nugaroje).

Apžiūrint pacientą, matyti aukštyn pakeltas pažeistos pusės petys, „sukaustyti“ judesiai, sutrikusi rankos atmetimo funkcija, odos hiperemija pažeidimo vietoje.

Negydant atsiranda raumenų atrofija deltinio ir dvigalvio žasto raumens audiniuose, susilygina peties sąnario kontūrai, palpuojant – skausmingi ne tik žastikaulio gumburėliai, bet ir trapecinio raumens audiniai. Skausmai persiduoda į kaklą, į mentės sritis, į alkūnę ir netgi – į rankos pirštus.

Peties-mentės periartritas pasitaiko dažniausiai 40-50 metų asmenims. Liga beveik visuomet vienpusė, tik retais atvejais – abipusė. Paūmėjimai dažniau pasireiškia šaltuoju metų laiku.

Masažo tikslas: skausmų sumažinimas ir jų panaikinimas, grubių randėjančių audinių prevencija, išvengimas tendovaginito, miozito, bursito (tepalinio maišelio uždegimo) reiškinių, raumenų atrofijos prevencija, viršutinių galūnių funkcijos atstatymas.

Įrašas paskelbtas temoje Nervų sistema. Išsisaugokite pastovią nuorodą.