Šlaunikaulio galvutė (Perteso liga)

 

Perteso liga dažniau pasireiškia berniukams nuo 5 iki 12 metų amžiaus. Susirgus, skundžiamasi skausmais klubo sąnaryje, dažniausiai – vienoje pusėje, skausmai sustiprėja ilgai stovint arba einant.

Kartais ima skaudėti ir kelio sąnarį bei šlaunies pritraukiamuosius raumenis. Tokiems pacientams kai kurie judesiai (atitraukimo bei rotaciniai) yra skausmingi. Naktį, ramybės būsenoje, skausmai atslūgsta. Pasyvūs pratimai paprastai neskausmingi. Sergant šia liga, šlaunies lenkimas bei ištiesimas atliekami laisvai, o atitraukimo ir sukamieji judesiai – riboti.

[ad#masazas]

Paskutiniojoje susirgimo stadijoje gali būti net galūnės sutrumpėjimas.
Raumenų atrofija pasireiškia nežymiai. Dėl patologinių pokyčių kaulinėse struktūrose šlaunikaulio galvutė sustorėja bei sutrumpėja. Šlaunikaulio galvutė ne tik deformuojasi, bet kartu su kakleliu pasisuka atgal, dėl to ir pasireiškia galūnės sutrumpėjimas. Kad būtų išvengta galvutės deformacijų, ligoniui skiriamas gulimas režimas ir pažeistos kojos tempimas. Vėliau leidžiama vaikščioti su ramentais bei avėti ortopedinę avalynę.

Masažas paskiriamas nuo pirmųjų gydymo dienų.

Masažo tikslas: skausmų sumažinimas bei panaikinimas, kraujo ir limfos apytakos pagerinimas, kaulinio audinio regeneracijos bei nekrotizavusių audinių rezorbcijos paspartinimas, raumenų atrofijos ir nejudrių sąnarių profilaktika.

Įrašas paskelbtas temoje Atramos judėjimo sistemos susirgimai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.