MAIGOMOJO MASAŽO YPATUMAI

 

Paties organizmo gydomoji galia — raktas ligoms likviduoti

Tiksliai sakant, maigomasis masažas skirtas dubenkauliams atpalaiduoti, susideda iš atitaisymo ir maigymo. Pagrindą sudaro dubenkauliai, centrą — dubens sąnariai ir stuburo slanksteliai, o svarbiausias tikslas — atpalaiduoti raumenis ir jungiamąjį audinį. Gydymu, kiek tai galima, sunormuojami kaulų poslinkiai, pašalinama raumenų bei jungiamųjų audinių įtampa bei stangrumas,. padidinama sąnarių judesių amplitudė.

Dėl dubenkaulių poslinkio gali iškrypti klubo sąnariai, išlinkti stuburas, sutrikti kraujotaka ir dėl to gali kilti įvairios ligos. Todėl reikia atitaisyti iškrypusius kaulus.
Šis metodas tai nėra gydymas pagal ligos apraiškas, jo tikslas yra iš tų apraiškų surasti ligos priežastis, todėl tai yra kauzalinė terapija (gydymas ligos priežastims pašalinti).

Ligos kyla dėl pusiausvyros sutrikimo kūne. Žmogaus kūnas turi natūralų sugebėjimą atitaisyti pusiausvyros sutrikimus, tai paties organizmo gydomasis sugebėjimas, arba gyvybinė jėga. Jei organizmas netenka gydomojo sugebėjimo, jis negali priešintis ligai ir atsiranda toks simptomas, kaip skausmas. Todėl kyla labai svarbi problema vėl sugrąžinti prarastą gydomąją galią. Gydomosioms jėgoms ugdyti gera priemonė yra maigomasis masažas dubenkauliams atpalaiduoti. Todėl jį ir vadinu gydymu priežastims pašalinti.

Kodėl maigomasis masažas dubenkaulių poslinkiams atitaisyti gali išsiversti be medicininių tyrimų ir diagnozės? Japonijos Medicinos Draugijos prezidentas p. Taro Takemi mirė nuo vėžio, nuo kurio buvo nesėkmingai gydomas dabartinės medicinos priemonėmis. Jis rašė apie naujosios medicinos problemas ir trūkumus: „Pasiskirstymas siauromis specialybėmis, kuris laikomas dabartinės medicinos pažanga, man regis, gali sukelti daugybę problemų, jei į tai neatsižvelgiama derinant su visa medicinos padėtimi“. Šie žodžiai atskleidė patį didžiausią dabartinės medicinos trūkumą.

Žmogus susideda iš kūno, sielos ir dvasios. Įvairūs organai palaiko gyvybę, jei jų veikimas vyksta suderintai. Kada kurios kūno dalies veikla sutrinka, tai atsiliepia ir kitoms kūno dalims. Tai sudaro pagrindą dabartinės medicinos susiskaidymui.
Praktikuojant masažą dubenkauliams atpalaiduoti nekyla klausimas, kuriai specialybei priklauso liga, nereikia nei medicininių tyrimų, nei jų rezultatų analizės. Čia tik atitaisomi dubenkaulių ar kitų kaulų poslinkiai, sudarantys susirgimo priežastį, ir atpalaiduojamas sąnarių bei raumenų įtempimas, stiprinamas organizmo sugebėjimas priešintis ligai. Tačiau, be abejo, gydymo rezultatai bus geresni, jei šis gydymas bus paremtas įvairių dabartinės medicinos tyrimų rezultatais.

Gydymas maigomuoju masažu — vienas geriausių natūraliosios terapijos metodų

Gydymo metodai, kuriems nereikia jokių prietaisų, vadinami natūraliąja terapija. Kiekvienas tų metodų turi savitą paskirtį. Pavyzdžiui, svarbiausias chiropraktikos (gydymo rankomis) tikslas — atitaisyti kaulų padėtį, masažas pirštais arba rankomis didžiausią dėmesį skiria raumenims.

Maigomasis masažas dubenkauliams atpalaiduoti, nors ir yra panašus į minėtą natūraliąją kaulų atitaisymo terapiją, tačiau labai skiriasi nuo jos. Būtent, chiropraktikos specialistai rūpinasi daugiausia iškrypusio stuburo atitaisymu, nekreipdami dėmesio į dubenkaulių poslinkius. Jei tokiu masažu atitaisomas stuburas po kurio laiko vėl iškryps, panašiai kaip namas, stovintis ant kreivų pamatų, gali sugriūti, jei jo kolonos ir būtų ištiesintos.

Pastaruoju laiku į tai jau daug kur atsižvelgiama. Tie, kurie pabrėžia, kad reikia gydyti visą organizmą, vis dažniau rūpinasi iškrypusiais dubenkauliais. Kai kurie pavartojo net spaudžiamąjį masažą. Tačiau ir čia vienašališkai galvojama, kad užtenka tik atitaisyti dubenkaulius. Jei pasislinkę dubenkauliai atitaisomi, o raumenų bei jungiamojo audinio stangrumas nepašalinamas, poslinkis vėl grįš. Maigomoji terapija dubenkauliams atpalaiduoti — tai ne paprastas masažas. Ji gydo ne tik blogai stovinčius kaulus, bet ir raumenis. Jos technika — tai trynimas ir minkymas. Tokiu būdu ši terapija į atitinkamą tašką nukreipia vertikalų spaudimą, ir tai yra jos svarbiausias ypatumas. Kaip ir masažuojant pirštais, trynimas ir minkymas vyksta drauge su spaudimu, todėl savo kombinuotą metodą vadinu „spaudimo ir minkymo metodu“ (kadangi spaudimą ir minkymą apima lietuviška sąvoka maigymas, šią masažo rūšį vadiname vienu žodžiu „maigomuoju“. Vert.).
Maigomuoju metodu pasiekiamas geresnis efektas negu masažu pirštais. Juo galima visiškai pašalinti raumenų ir jungiamojo audinio įtampą , atstatyti raumenų elastingumą, palengvinti pasislinkusių kaulų atitaisymą ir pasiekti pasveikimą. Be to, jis skatina kraujo apytaką ir vietinę medžiagų apykaitą. Tokiu savitarpiniu papildymu sukurta efektyvi maigomojo masažo technika.

Rašydamas apie šį gydymą prisimenu savo mokytoją Shuiichi Ohno (Šujiči Oono).
Susižavėjęs kiniečių imtynėmis „shaolin“ (šaolin), jisai nuvyko i Kiniją, būdamas 16 metų. Kinijoje ligi Antrojo Pasaulinio karo pabaigos (1945 m.) jis mokėsi atstatomojo gydymo, kuris priklauso imtynių programai. Grįžęs Japonijon studijavo įvairius liaudies gydymo metodus ir sujungęs juos su Kinijoje išmoktaisiais jis sudarė pagrindą maigomajam masažui dubenkauliams atpalaiduoti.

Aš susipažinau su Oono išleistomis knygomis ir stebėjausi jo gydymo menu bei nuostabiais jo rezultatais. Todėl visą savo jaunystę paskyriau šiam gydymui studijuoti. Vėliau visus metodus, kuriuos naudoju jau 20 metų, pertvarkiau ir apibendrinau. Gavęs Oono sutikimą šiuos metodus pavadinau maigomuoju masažu dubenkauliams atpalaiduoti. Šis masažas remiasi kinietiškąja „Zheng Ti Fa“ terapija (t. y. viso organizmo gydymu).

Maigomasis masažas — tai racionali mankšta

Galima sakyti, kad maigomasis masažas dubenkauliams atpalaiduoti yra savotiška kūno mankštos rūšis. Nuo paprastos mankštos sveikatai palaikyti ji skiriasi tuo, kad jos negalima atlikti pačiam sau, bet judesius turi sukelti kitas asmuo. Gydymo metu pacientas visu kūnu išsitiesia ant grindų (geriau ant čiužinio) ir visiškai atsipalaiduoja. Šio gydymo vienas seansas pareikalauja iš paciento išeikvoti tiek kalorijų, kiek jų reiktų nubėgant 1500 metrų. Žmogus, nubėgęs 1500 metrų, sunkiai alsuoja, jo širdis smarkiai plaka, o mano gydyti pacientai jaučiasi tiek patogiai, kad jų širdis plaka normaliai, jų raumenys atsipalaiduoja, kraujas cirkuliuoja normaliai, kai kurie iš jų net užmiega. Tokiu būdu šis gydymas paveikia juos taip, lyg būtumėt nubėgę 1500 metrų, bet kūnas negauna tokio sunkaus krūvio, raumenų įtempti nereikia, o pasislinkusių kaulų padėtis atitaisoma.

Kaip maigomasis masažas veikia sergančiuosius vėlyvos stadijos vėžiu?

Man teko matyti daug ligonių, sergančių vėlyvos stadijos vėžiu. Jų kančių neįmanoma aprašyti. Tarp jų buvo 55 metų vyras, sergantis vėlyvos stadijos skrandžio vėžiu, atvykęs gydytis į mano institutą. Aš savo metodu negalėjau jo išgelbėti, bet savo gydymu beveik visiškai pašalinau skausmus. Vėliau sužinojau, kad jis mirė ramiai.

Kitas vyras, 57 metų, sirgo kepenų vėžiu. Kai atvyko į mano institutą buvo labai nusilpęs. Po daugelio procedūrų jis pagyvėjo ir galėjo važinėti ratukine kėde. Po 20 procedūrų, sušvelnėjus skausmams ir paprašius jo giminėms, gydyti nustojau. Po mėnesio ir šis ligonis ramiai pasimirė. Tai rodo, koks didelis skirtumas tarp to ligonio, kuriam atlikta 20 procedūrų, ir šiuo būdu negydyto, kuriam teko mirti kenčiant didelius skausmus.

Skausmai išeikvoja energiją ir dėl jų būna ankstyva mirtis. Maigomasis masažas sumažina skausmus, pailgina gyvenimą ir kiek apramina ligonio šeimos narius. Dėl to manau, kad ir tokiais atvejais gydymas mano metodu turi nemažą reikšmę.

Kiti maigomojo masažo efektai

Maigomuoju masažu dubenkauliams atpalaiduoti ne tik ligos išgydomos, bet jis tinka ir apsaugai nuo ligų bei nuovargiui pašalinti. Štai svarbiausi jo efektai:

1. Nuo šio gydymo jūs pajuntate savo kūne šilumą, atgaivą ir malonumą. Jūs nebejusite širdies apsunkinimo ir baimės, kaip tai būna ligoninėje.
2. Gydymas pašalina nuovargį, nes sureguliuojama kraujotaka, dėl to pagyvėja medžiagų apykaita ir pašalinamos nuovargį keliančios medžiagos.
3. Gydymas apsaugo nuo sunkių ligų, nes skatina paties organizmo gydomąsias jėgas, atsparumą ligoms, sustiprina vidaus organų veiklą.
4. Gydymas sukelia atsparumą persišaldymui. Jei jūs neįsigysite atsparumo prieš virusus, jokie medikamentai jums nepadės. Mano gydymu jūs galite pasiekti to, kad gyventumėt be peršalimo ligų.
5. Nuo šio gydymo padidėja ūgis, nes atitaisius dubenkaulius atsipalaiduoja stuburo raumenys, padidėja tarpai tarp slankstelių, išsitiesia stuburas. Šis efektas ypač ryškus vaikams.
6. Nuo gydymo pagražėja veidas, nes pašalinamos odos raukšlės, nyksta karpos ir egzema. Gydymas kažkuriuo laipsniu saugo nuo pražilimo, nuplikimo, nuo jo sustandėja ir krūtys.
7. Gydymas padaro kūną elastingą ir pagyvina judesius. Dažnai sakoma, kad mankšta stiprina sveikatą. Ar iš tikrųjų ji suteikia kūnui pusiausvyrą, ar ji tinka visiems žmonėms? Abejoju. Bet mano metodas išjudina visą kūną ir tinka visiems žmonėms.
8. Gydymas teikia jums žvalumo ir miklumo. Nuo seno sakoma: sveikame kūne — sveika siela. Jei siela negaluoja, suserga ir kūnas. Jei norite būti sveikas kūnu ir dvasia, tapti žvalus ir miklus — gydykitės mano metodu.
9. Gydymas pagerina lytinę funkciją, neretai pašalina ir lytinius sutrikimus.

Įrašas paskelbtas temoje Masažo rūšys. Išsisaugokite pastovią nuorodą.