Delno aponeurozės kontraktūra (Diupitreno kontraktūra)

 

Susirgimas pasireiškia hiperplazmijos procesu delno aponeurozės srityje bei rando tempimas kryptimi, lygiagrečia pirštų lenkiamiesiems raumenims. Iš pradžių delno paviršiuje, netoli skersinės vagelės, atsiranda kietas gumburas. Vėliau po delno oda išryškėja standus išilginis randas, palaipsniui susidaro ryški pirštų lenkiamojo raumens kontraktūra. Kontraktūra pamažu sukietėja, o į šį procesą įtraukiamos ir sąnarinių jungčių (tiek pirštų tiek ir tarpfalanginių sąnarių) kapsulės. Dažniausiai pažeidžiamas IV ir V pirštai.

Konservatyvusis gydymo būdas duoda teigiamą efektą tik pradiniame ligos etape. Tokiems pacientams skiriamos elektroforezės procedūros su ličiu arba su jodu, kompleksiškai taikant taip pat ir masažą bei gydomąją gimnastiką. Prieš masažuojant rekomenduojama taikyti šilumos procedūras. Gydomoji gimnastika veiksmingiausia, kai ji atliekama karštame vandenyje, čia atliekant aktyvius arba pasyvius pažeistų pirštų tiesimo judesius.

Masažo procedūros ir gydomoji gimnastika ypač reikalingi po plastinės operacijos (delno aponeurozės išpjovimo), jie taikomi pooperaciniame periode. Jeigu masažas derinamas su elektroforeze, tai iš pradžių atliekamas masažas, tada – elektroforezė.

Įrašas paskelbtas temoje Atramos judėjimo sistemos susirgimai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.